Odkrycia, czyli teksty z innych blogów godne polecenia

„Od wielu lat pod koniec grudnia zawsze robiłam analizę postanowień „zeszłorocznych noworocznych” i wyznaczałam sobie nowe. W tym roku zmieniłam strategię: bardziej skupiłam się na samym podsumowaniu roku. Przejrzałam pamiętniki, zdjęcia w telefonie, notatki, żeby przypomnieć sobie jak spędziłam poprzednie 12 miesięcy: co robiłam, o czym myślałam, co się zmieniło. Jakie były najlepsze i najgorsze chwile, i dlaczego. Podczas spisywania podsumowania, trafiłam na plik pod nazwą „odkrycia” z zapisanymi linkami do różnych artykułów, które uznałam za ważne, wartościowe lub zwyczajnie ciekawe.

I postanowiłam się nimi z Wami podzielić.

1/ O miłości i zakochaniu

LINK DO TEKSTU

Już nie pamiętam, jak i kiedy trafiłam na bloga Riennahery – prawdopodobnie został polecony przez kogoś z blogosfery w ramach akcji Share Week organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego, gdy blogerzy polecają czytelnikom swoje ulubione blogi.

Zaglądam na niego od kilku lat i często znajduję na nim teksty celnie opisujące rzeczywistość. Właśnie jednym z takich tekstów jest wpis „Nie zasługujesz na miłość”. Tekst jest skierowany do kobiet, bo bloga Riennahery czytają głównie kobiety, ale myślę, że i mężczyźni mogą wiele z niego wyciągnąć.

2/ O rynku mieszkaniowym w Polsce

LINK DO TEKSTU

Magdalena Milert, autorka bloga Pieing jest absolwentką Politechniki Śląskiej i pisze naprawdę świetne teksty o architekturze, urbanistyce i gospodarce przestrzennej. Tekst, który Wam polecam, dotyczy rynku mieszkaniowego w Polsce. Jest dość długi, ale naprawdę interesujący, rzetelny i odnoszący się do aktualnych danych. Zajrzyjcie!

3/ O wadach i zaletach dzielenia pokoju z rodzeństwem

LINK DO TEKSTU

Piąty Pokój to takie miejsce w Internecie, do którego zaglądam czasem tylko po to, żeby poprawić sobie humor – przyjemne i kolorowe zdjęcia pięknych wnętrz oraz lekki styl pisania Kasi zauroczyły mnie od pierwszej wizyty na blogu.

Od zawsze dzieliłam pokój z rodzeństwem, i choć kiedyś wydawało mi się, że to najgorsze nieszczęście na świecie, po latach uważam, że mimo wielu niedogodności – za nic bym tego nie zmieniła. Kasia Sojka, autorka bloga Piąty Pokój, pisze o plusach wspólnych pokoi dziecięcych.

4/ O niemożliwym wymarzonym zajęciu

Pierwsze miejsce w moim prywatnym rankingu najlepszych blogerów jest Joulenka, która pisze o szyciu i prostym ulepszaniu siebie. Jej bloga śledzę od 4 lat (co najmniej), i często wracam do tekstów, gdy brakuje mi motywacji. W listopadzie kolejny raz przeczytałam tekst o niemożliwym wymarzonym zajęciu i uznałam, że jest to tekst, który trzeba sobie czytać minimum raz w miesiącu. I że warto się nim podzielić.

5/ O sposobach na to, by łatwiej znaleźć pracę po studiach

LINK DO TEKSTU

I na koniec coś dla studentów – Partyzantka daje 6 wskazówek, jak dobrze wykorzystać czas studiów, aby ułatwić sobie znalezienie pracy po ich zakończeniu.

______

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *